NVM-352

Rādītāji: Bērnība, Ģimene, Kolhozi, Karš, Padomju laiki, Represijas, Sadzīve; Latvieši; Zemgale

Dzimusi 1935. gadā Rīgā; intervēta 1996. gadā Vadakstē

Bērnība pie audžuvecākiem, skola, epizodes no vācu laika. Darbs kolhozā – pirmie pienākumi. Mācības Saulaines tehnikumā, turpmākās darba gaitas, pieredze, kas gūta, strādājot dažādos amatos – no lauka brigādes strādnieces līdz galvenajai agronomei.

NVM-803

Rādītāji: Holokausts, Ilgdzīvotāji, Karš, Migrācija, Padomju laiki, Vērtības; Ebreji; Krievija, ASV, Zemgale

Dzimis 1898 Jelgavā; intervēts 2000. gadā ASV

Dzimis ebreju ģimenē. Tēvs bijis skroderis, māte cepurniece. Bērnību pavadījis Jelgavā, gājis ebreju skolā. Ģimenē lietota ebreju valoda, bet uz ielas ar citiem bērniem runājis latviski un vāciski; krievu valodu apguvis skolā. Pēc pamatskolas beigšanas gribēja iestāties komercskolā, taču sākās Pirmais pasaules karš, un ģimene tika evakuēta uz Krieviju.

FOTO

NVM-855

Rādītāji: DP nometnes, Etniskā identitāte, Karš, Migrācija, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes, Skola un studijas, Vērtības; Latvieši Rietumos; ASV, Vācija, Zemgale

Dzimis 1921. gadā Valgundes pagastā; intervēts 1999. gadā ASV

Vecākiem piederējusi trūcīga jaunsaimniecība, tāpēc bērnībai raksturīgas garas darba dienas, neatlaidība un ticība, ka nākotnē būs vieglāk. Pašmācības ceļā apguvis lasītprasmi, 1929. gadā uzsāk skolas gaitas. Aktīvi piedalījies skolas sabiedriskajā dzīvē – Sarkanā Krusta pulciņā, skolas kooperatīvā un mazpulkos.

AUDIO

NVM-1012

Rādītāji: Karš, Leģionārs, Represijas; Lietuvieši; Krievija, Zemgale

Dzimis 1915. gadā Rites pagastā; intervēts 2000. gadā Rites pagastā

Pēc tautības lietuvietis, bet dzimis Latvijā, jo tēvs atnācis uz Latviju strādāt. Stāsta par senāko Latvijas un Lietuvas robežu.

 

NVM-1035

Rādītāji: Bēgļi, Ģimene, Folklora, Karš, Leģionārs, Padomju laiki, Represijas, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes; Sēļi; Zemgale

Dzimusi 1914. gadā Vārnavā; intervēta 2000. gadā Vārnavā

Dzimusi 1914. gadā. Tagad dzīvo vīra tēva celtās mājās. Vīra tēvs ir bijis strēlnieks, nāk no Vidzemes. Māte strādājusi par kalponi muižā pie mācītāja Stendera. Tēvs strādājis muižā par dārznieku. 1917. gadā, sākoties karam, krievi likuši visiem doties prom no mājām.

AUDIO

NVM-3408

Rādītāji: Bēgļi, DP nometnes, Etniskā identitāte, Migrācija, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes; Latvieši Rietumos; Lielbritānija, Zemgale

Dzimusi 1931. gadā Blīdenē; intervēta 2009. gadā Lielbritānijā

Intervijas centrā autores dzīve Lielbritānijā, kur viņa iebrauca 1948. gadā. Latviju ģimene pameta, tuvojoties frontei un baidoties no izsūtīšanas. Kara beigas tika sagaidītas Sudetijā, kur 9 mēneši pavadīti krievu okupācijas zonā.

AUDIO

NVM-3411

Rādītāji: Daugavas Vanagi, Karš, Migrācija, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes; Latvieši Rietumos; Lielbritānija, Zemgale

Dzimis 1925. gadā Elejas pagastā; intervēts 2009. gadā Lielbritānijā

Par Daugavas Vanagu Fonda nama Londonā un latviešu namu „Straumēni”. 60. gadu un mūsdienu Lielbritānijas latviešu sabiedrības salīdzinājums.

AUDIO

NVM-3416

Rādītāji: Bērnība, Darbs, Ikdienas dzīve, Migrācija; Latvieši Rietumos; Lielbritānija, Zemgale

Dzimusi 1979. gadā Dobelē; intervēta 2009. gadā Lielbritānijā

Ģimenes un bērnības raksturojums. Studiju laikā materiālo apstākļu dēļ izmanto iespēju strādāt kā auklītei Vācijā. Pēc tur pavadīta gada nav motivācijas atgriezties Latvijā, tāpēc sameklē līdzīgu darbu Anglijā, kur dzīvo arī intervijas brīdī.

AUDIO

1/1

Please reload