NVM-904

Rādītāji: Bēgļi, Darbs, Migrācija, Skola un studijas; Latvieši Rietumos; ASV, Rīga, Vācija

Dzimis 1937. gadā Rīgā; intervēts 2003. gadā ASV

Tēvs bija vēstures skolotājs, dzimis 7 bērnu ģimenē, tomēr spējis iegūt augstāko izglītību. Ģimene labi pārtikusi, 3 bērni. Māte baltu filoloģe, dzimusi Valmierā. Mātes brālis Otrā pasaules kara laikā strādāja policijā, tāpēc 1944. gada rudenī varēja ģimenei izkārtot vietu pēdējā vilcienā, kas izbrauca uz Vāciju.

AUDIO

NVM-3416

Rādītāji: Bērnība, Darbs, Ikdienas dzīve, Migrācija; Latvieši Rietumos; Lielbritānija, Zemgale

Dzimusi 1979. gadā Dobelē; intervēta 2009. gadā Lielbritānijā

Ģimenes un bērnības raksturojums. Studiju laikā materiālo apstākļu dēļ izmanto iespēju strādāt kā auklītei Vācijā. Pēc tur pavadīta gada nav motivācijas atgriezties Latvijā, tāpēc sameklē līdzīgu darbu Anglijā, kur dzīvo arī intervijas brīdī.

AUDIO

NVM-3417

Rādītāji: Bēgļi, Ģimene, DP nometnes, Etniskā identitāte, Darbs, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes, Skola un studijas; Latvieši Rietumos; Čehoslovākija, Latgale, Lielbritānija

Dzimusi 1927 Rīgā; intervēta 2009 Lielbritānijā

1940. gadā ģimene dzīvo Daugavpils cietoksnī. Epizode par Latvijas pievienošanu PSRS. Kad tēvu (kareivis) pārceļ uz Cēsīm, ģimene seko viņam. Pirmā skola Daugavpils pedagoģijas institūta pamatskola, vēlāk Cēsu pamatskola un ģimnāzija.

NVM-3418

Rādītāji: Darbs, Daugavas Vanagi, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes, Skola un studijas; Latvieši Rietumos; Lielbritānija, Vācija

Dzimis 1943. gadā Rīgā; intervēts 2009. gadā Lielbritānijā

1944. gadā, kad autors bija gadu vecs, ģimene (māte un vecmāte) bēga no Latvijas un nonāca Vācijā. Pirmās atmiņas no Lībekas, kur ģimene pavadīja 4-5 gadus, līdz izceļoja uz Angliju. Dzīves apstākļi pirmajos gados, kad bija grūta iztikšana; vēlāk māte nopelnīja pietiekami, lai uz aizņēmuma pamata nopirktu māju.

AUDIO

NVM-3422

Rādītāji: Darbs, Migrācija, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes, Skola un studijas; Latvieši Rietumos; Lielbritānija

Dzimusi 1952. gadā Lielbritānijā; intervēta 2009. gadā Lielbritānijā

Dzimusi Anglijā, latviešu ģimenē. Par vecākiem, viņu nokļūšana Anglijā. Bērnības atmiņas. Angļi uz iebraucējiem skatījās kā uz „sasodītajiem ārzemniekiem”, kas reizēm radīja grūtības. Angļu valodu iemācījās, spēlējoties ar citiem bērniem.

AUDIO

NVM-3429

Rādītāji: Darbs, Ģimene, Migrācija; Latvieši Rietumos; Lielbritānija

Dzimis 1947. gadā Lielbritānijā; intervēts 2009. gadā Lielbritānijā

Vectēvs un tēvs, kuri bijuši kuģu kapteiņi, pameta Latviju Otrā pasaules kara laikā. Pats dzimis jau Lielbritānijā. Ģimenē runāts latviešu valodā, ņemta aktīva dalība latviešu sabiedriskajā dzīvē, tāpēc vienmēr saglabājusies interese par Latviju.

AUDIO

NVM-3857

Rādītāji: Darbs, Etniskā identitāte, Holokausts, Kolhozi, Karš, Padomju laiki; Čigāni; Kurzeme

Dzimusi 1947. gadā Kandavā; intervēta 2013. gadā Kandavā

Otrā pasaules kara laikā māte dzīvojusi Plieņciemā. Kādu dienu vācu okupācijas laikā kaimiņš brīdinājis, ka naktī tiks šauti čigāni, tāpēc ģimene kopā ar bērniem paslēpās tuvējā mežā. Daudzi mātes un tēva radinieki tika nošauti.

AUDIO

NVM-4195

Rādītāji: Bērnība, Etniskā identitāte, Darbs, Skola un studijas, Padomju laiki; Igauņi; Rīga, Igaunija

Dzimusi 1930. gadā Rīgā; intervēta 2014. gadā Rīgā

Igauņu izcelsmes zinātnieces atmiņu stāsts par vecāku ieceļošanu 1920. gadā Rīgā, Igauņu biedrības darbību un ceļu zinātnē. Par pētījumiem etnogrāfijā padomju laikā un pēcneatkarīgās valsts atjaunošanas.

1/1

Please reload