NVM-1959

Rādītāji: Bērnība, Folklora, Karš, Kolhozi, Reģionālā identitāte, Sadzīve, Ticība; Latgaļi; Latgale

Dzimusi 1920. gadā Vārkavā; intervēta 2004. gadā Preiļu rajonā

Stingra reliģiskā pārliecība, tic lūgšanas spēkam. Sākumā ir atmiņas par to, kā palīdzējusi tēvam darbos. Atceras, kā tēvs cēlis dzīvojamo māju. Teicami pārzina tuvāko apkārtni, te nodzīvojusi visu mūžu, zina vairākus nostāstus par apvidu.

AUDIO

NVM-1969

Rādītāji: Bērnība, Ģimene, Kolhozi, Padomju laiki, Reģionālā identitāte, Ticība; Latgaļi; Latgale, Ungārija

Dzimusi 1920. gadā Vārkavā; intervēta 2004. gadā Preiļu rajonā

Vīra un vēlāk sievas stāsts. Vīrs stāsta par karošanas pieredzi Ungārijā, citas tēmas izstāstīt palīdz sieva. Slimība apgrūtina runāšanu. Stāstījums nav hronoloģisks, papildināts ar iestarpinājumiem un atkārtojumiem.

FOTO

NVM-2268

Rādītāji: Folklora, Karš, Sadzīve; Latgaļi; Latgale

Dzimis 1926. gadā Vārkavā; intervēts 2005. gadā Vārkavā

Intervijā ir divas galvenās tēmas: karš un godi (kāzas). Pirmskara un pēckara posms, atmiņas par sarkanarmiešu ienākšanu un vācu laikiem. Nosacīti bijis mežabrālis, sēdējis Daugavpils cietumā.

AUDIO

NVM-2280

Rādītāji: Ģimene, Folklora, Karš, Kolhozi, Sadzīve; Latgaļi; Latgale, Rīga

Dzimusi 1939. gadā Upmalā; intervēta 2005. gadā Vārkavā

Autore ir folkloras tēmu pārzinātāja: īpaši izceļas stāsts par māsas kāzām, uz etnoloģiskā un tradīciju fona zina stāstīt arī par citur redzētām un dzirdētām kāzām. Atzīmējams stāstījums par bērēm.

FOTO

NVM-2730

Rādītāji: Bēgļi, DP nometnes, Etniskā identitāte, Ģimene, Migrācija, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes, Skola un studijas; Latvieši Rietumos; Latgale, Vācija

Dzimusi 1934. gadā Daugavpilī; intervēta 2009 un 2010. gadā ASV

Tēva ģimene Pirmā pasaules kara laikā devās bēgļu gaitās uz Ukrainu, no kurienes atgriezās 1921. gadā. Tēvs pēc atgriešanās strādāja dzelzceļa policijā Daugavpilī.

AUDIO

NVM-3417

Rādītāji: Bēgļi, Ģimene, DP nometnes, Etniskā identitāte, Darbs, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes, Skola un studijas; Latvieši Rietumos; Čehoslovākija, Latgale, Lielbritānija

Dzimusi 1927 Rīgā; intervēta 2009 Lielbritānijā

1940. gadā ģimene dzīvo Daugavpils cietoksnī. Epizode par Latvijas pievienošanu PSRS. Kad tēvu (kareivis) pārceļ uz Cēsīm, ģimene seko viņam. Pirmā skola Daugavpils pedagoģijas institūta pamatskola, vēlāk Cēsu pamatskola un ģimnāzija.

NVM-3420

Rādītāji: Bēgļi, DP nometnes, Etniskā identitāte, Daugavas Vanagi, Migrācija, Skola un studijas, Sabiedriskās un kultūras aktivitātes; Latvieši Rietumos; Latgale, Lielbritānija, Vācija

Dzimusi 1926. gadā Daugavpilī; intervēta 2009. gadā Lielbritānijā

Māte Latvijā strādāja policijā, tāpēc, tuvojoties Sarkanajai armijai, kopā ar meitu bēga no Latvijas, baidoties no jaunām izsūtīšanām. Vācijā vispirms strādā munīcijas fabrikā, pēc tam DP nometnē pabeidz skolu; kad rodas iespēja, dodas darbā uz Angliju, kur apgūst žēlsirdīgās māsas amatu.

AUDIO

1/1

Please reload