NVM-1959

Rādītāji: Bērnība, Folklora, Karš, Kolhozi, Reģionālā identitāte, Sadzīve, Ticība; Latgaļi; Latgale

Dzimusi 1920. gadā Vārkavā; intervēta 2004. gadā Preiļu rajonā

Stingra reliģiskā pārliecība, tic lūgšanas spēkam. Sākumā ir atmiņas par to, kā palīdzējusi tēvam darbos. Atceras, kā tēvs cēlis dzīvojamo māju. Teicami pārzina tuvāko apkārtni, te nodzīvojusi visu mūžu, zina vairākus nostāstus par apvidu.

AUDIO

NVM-1969

Rādītāji: Bērnība, Ģimene, Kolhozi, Padomju laiki, Reģionālā identitāte, Ticība; Latgaļi; Latgale, Ungārija

Dzimusi 1920. gadā Vārkavā; intervēta 2004. gadā Preiļu rajonā

Vīra un vēlāk sievas stāsts. Vīrs stāsta par karošanas pieredzi Ungārijā, citas tēmas izstāstīt palīdz sieva. Slimība apgrūtina runāšanu. Stāstījums nav hronoloģisks, papildināts ar iestarpinājumiem un atkārtojumiem.

FOTO

NVM-2096

Rādītāji: DP nometnes, Etniskā identitāte, Ģimene, Migrācija, Skola un studijas, Vērtības; Latgaļi, Latvieši Rietumos; ASV, Vācija

Dzimis 1921. gadā Naujenē; intervēts 2006. gadā ASV

Dzimis skolotāja ģimenē. Pēc Pirmā pasaules kara tēvam piešķirta jaunsaimniecība, kur līdztekus mācībām pamatskolā, agri iemācījies strādāt dažādus lauka darbus. Pēc pamatskolas beigšanas iestājies Malnavas lauksaimniecības vidusskolā.

NVM-2268

Rādītāji: Folklora, Karš, Sadzīve; Latgaļi; Latgale

Dzimis 1926. gadā Vārkavā; intervēts 2005. gadā Vārkavā

Intervijā ir divas galvenās tēmas: karš un godi (kāzas). Pirmskara un pēckara posms, atmiņas par sarkanarmiešu ienākšanu un vācu laikiem. Nosacīti bijis mežabrālis, sēdējis Daugavpils cietumā.

AUDIO

NVM-2280

Rādītāji: Ģimene, Folklora, Karš, Kolhozi, Sadzīve; Latgaļi; Latgale, Rīga

Dzimusi 1939. gadā Upmalā; intervēta 2005. gadā Vārkavā

Autore ir folkloras tēmu pārzinātāja: īpaši izceļas stāsts par māsas kāzām, uz etnoloģiskā un tradīciju fona zina stāstīt arī par citur redzētām un dzirdētām kāzām. Atzīmējams stāstījums par bērēm.

FOTO

1/1

Please reload